Biznes polegający na odsprzedaży domen
Dla tych z nas, którzy na co dzień rejestrują domeny internetowe i szukają dostępności niektórych z nich, powszechne jest przekonanie, że większość domen jest już zarejestrowanych, nie wspominając o tych, które są dobrym pomysłem, dobrze brzmią, lub z jakiegoś powodu są atrakcyjne.
Rzeczywistość jest taka, że większość domen jest już zarejestrowana, i chociaż wiele firm, osób prywatnych i przedsiębiorstw rejestruje tysiące domen dziennie, istnieje również biznes, który jest mało znany, który polega na masowym kupowaniu domen. Istnieją ludzie i firmy zajmujące się kupowaniem setek, a nawet tysięcy domen wyłącznie w celu ich rejestracji, a następnie odsprzedaży po wygórowanych cenach. Jest to legalne, ale z pewnością jest to praktyka nieetyczna.
Firmy te są odpowiedzialne za rejestrację wszystkich domen, które uważają, że ktoś inny może potrzebować w przyszłości, na przykład firma musi zarejestrować domenę i zdaje sobie sprawę, że jest zajęta. Tak więc z konieczności firma musi zapłacić zawyżoną cenę, dlatego jest to bardzo lukratywny biznes.
Porady dotyczące kupna i sprzedaży domen
Jeśli już zdecydowałeś się na zakup domeny, powinieneś najpierw zastanowić się, która domena jest dla Ciebie atrakcyjniejsza, na przykład domena .pl czy .com. Kiedy już będziesz miał jasność co do tego kroku, rejestracja domeny jest bardzo prostą i dość tanią operacją, a jeśli weźmiesz pod uwagę użycie słów kluczowych, odsprzedaż może stać się lukratywna. Dowiedz się więcej – czy warto inwestować w domeny?
Przy zakupie nazwy domeny należy pamiętać o kilku kwestiach. Jednym z najważniejszych jest nazwa domeny i słowa, które zawiera. Twoim celem jest ograniczenia słów w nazwie domeny. Idealnie byłoby, gdyby domena zawierała tylko jedno słowo. W dzisiejszych czasach znalezienie wolnej domeny o takich cechach jest praktycznie niemożliwe, a kupno ich jest również bardzo skomplikowaną operacją, gdyż zazwyczaj nie są one sprzedawane, a jeśli już, to osiągają bardzo wysokie ceny. Z tego powodu, powinieneś spróbować znaleźć domeny z dwoma lub trzema słowami, które pasowałyby do profilu niszowych rynków.